Internetowe zapisy dla Polaków głosujących za granicą

Za niecały miesiąc – 25 października – wybierzemy nowy parlament. Od dziś obywatele polscy, którzy chcą oddać swój głos w jednym z obwodów wyborczych za granicą, mogą rejestrować się poprzez internetowy portal ewybory.msz.gov.pl. Zagłosować w wyborach parlamentarnych można osobiście w konsulacie lub korespondencyjnie.

Aby dokonać rejestracji wystarczy  wejść na stronę ewybory.msz.gov.pl. Należy przygotować swój numer PESEL oraz ważny polski paszport lub dowód osobisty.

Oprócz danych z dokumentu tożsamości, podczas rejestracji należy wybrać typ głosowania (osobiście lub korespondencyjnie), kraj oraz komisję, w której zamierza się oddać swój głos. Po udanej rejestracji można pobrać ze strony potwierdzenie w formacie PDF.

Potwierdzenie przesłane zostanie też na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Dla wyborców, którzy chcą głosować osobiście, termin rejestracji w spisie wyborców upływa 22 października, na 3 dni przed dniem wyborów. Z kolei głosowanie korespondencyjne jest możliwe w wybranych komisjach wyborczych.

Zamiar glosowania korespondencyjnego wyborcy mieszkający za granicą zgłaszają do 7 października.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl