fot. https://twitter.com/PatrykJaki

Warszawa: Trwa konferencja na temat walki kulturowej w UE

W Warszawie trwa konferencja na temat walki kulturowej w Unii Europejskiej. Celem konferencji jest podsumowanie dotychczasowych zmian w Polsce na tle innych państw europejskich. Patronat nad wydarzeniem objęły Telewizja Trwam oraz Radio Maryja.

To drugi dzień konferencji naukowej poświęconej walce kulturowej w Unii Europejskiej. W konferencji bierze udział prawie stu prelegentów. O niebezpiecznej ideologii gender mówił w piątek poseł PiS-u, dr Bartłomiej Wróblewski. Wskazał, że ideologia ta może prowadzić do podważenia tradycyjnego małżeństwa. Dziś próbuje się doprowadzić do tego, aby płeć kulturowa stała się ważniejsza od płci biologicznej.

– Nie ma zgody na rewolucyjne pomysły, które zmienią naszą rzeczywistość. Wiemy, że te rewolucyjne pomysły w przeszłości się nie sprawdzały i tym razem nie będzie inaczej. Bronimy i trzymamy się konstytucji, tego jak ona została napisana i jak była interpretowana przez te 25 lat w sferze ochrony życia, rodziny, praw rodziców i dzieciakcentował poseł dr Bartłomiej Wróblewski.

Do rozpowszechnienia się niebezpiecznych ideologii przyczyniły się nowoczesne technologie – mówił z kolei doradca prezydenta i Biura Bezpieczeństwa Narodowego, prof. Andrzej Zybertowicz.

– Moim zdaniem nie doświadczylibyśmy dynamicznego rozprzestrzenienia się ideologii gender, gdyby nie dynamiczny rozwój techniki cyfrowej. Bezrefleksyjne i bezkrytyczne nastawienie do techniki, sztucznej inteligencji, do kryptopieniędzy, komputerów kwantowych i mediów społecznościowych to zagrożenie dla życia ludzkiego – zaznaczył prof. Andrzej Zybertowicz.

Kultura obrazkowa sprawiła, że mniej czytamy. Nie mamy także kontroli nad narzędziami nowych technologii – akcentował prof. Aleksander Nalaskowski, profesor na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

– Jako pedagog widzę głównie negatywne skutki. Widzę, jak młodzież przestała mówić, nie ma potrzeby uprawiania sportu, bo ten element adrenaliny i ryzyka bardzo często występuje w grach komputerowych. Młodzieży nic nie zaskakuje. Upowszechniła się możliwość dostępu do pornografii – podsumował prof. Aleksander Nalaskowski.

W sobotę ostatni dzień konferencji. Rozmowy będą toczyły się wokół sporu o praworządność. Prelegenci odpowiedzą na pytanie: jaki scenariusz kreśli się dla Polski – głębsza integracja z Unią Europejską czy szukanie samodzielnej drogi? Transmisję konferencji można śledzić na Facebooku oraz YouTubie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl