fot. Paweł Palembas

Wielkanoc może być deszczowa

Jak informuje IMGW Europa jest w zasięgu licznych niżów z ośrodkami nad północną Skandynawią, południową Anglią, Niemcami i Korsyką.

Polska znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkami nad południową Anglią i Niemcami, w strefie przemieszczającego się z południa na północ kraju ciepłego frontu atmosferycznego. Chłodne polarne morskie powietrze jest wypierane przez cieplejszą masę powietrza napływającą z południa Europy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa.

W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na zachodzie kraju oraz w rejonach podgórskich przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Opady miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na Pomorzu wysokość opadów miejscami do 17 mm. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym zachodzie do 7 st. w centrum i 10 st. na południowym wschodzie, a w rejonach podgórskich oraz na wybrzeżu od 1 st. do 4 st. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich i północnych, tylko na północnym wschodzie kraju początkowo z kierunków wschodnich. Na zachodzie, południu oraz na Pomorzu porywy wiatru do 65 km/h. Na wybrzeżu wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-wschodni i północny. Wysoko w górach porywy wiatru do 120 km/h.

PAP/RIRM

drukuj