Prognoza pogody na 27 grudnia

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia będzie w zasięgu wyżu znad Rosji. Nad pozostałą częścią kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, na wschodzie zaznaczy się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu nadal będzie napływać polarno-morska masa powietrza.

W piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu na zachodzie i południu przechodzące miejscami w małe. Miejscami słaby deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 8 st. Wiał będzie wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu wzmagający się do dość silnego.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na południowym wschodzie małe i umiarkowane. Na północnym zachodzie możliwy słaby deszcz. We wschodniej części kraju miejscami silne zamglenia z widzialnością od 1000 m do 3000 m. Temperatura minimalna wyniesie od 1 do 4 st., jedynie w Małopolsce i na wschodzie od -1 do 2 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby, w zachodniej połowie kraju okresami umiarkowany, na krańcach zachodnich porywisty, a nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże, możliwe słabe opady deszczu. Wieczorem większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie 8 st. Wiał będzie słaby, południowy wiatr. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 2 st. Wiatr słaby, południowy.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

RIRM/PAP

drukuj