fot. PAP/EPA

Polska w zatoce niżu

Jak informuje IMGW, w pasie od Morza Białego, przez Węgry, półwysep Apeniński po półwysep Iberyjski rozciągają się układy niżowe. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w zatoce niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Fińskiej. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie front chłodny. Z północnego zachodu napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i nieznacznie wzrośnie.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. od 13 st. na wschodnim wybrzeżu, 17 st. na północy Polski do 21 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, północno-zachodni. W strefie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie i północy Polski miejscami przelotne opady deszczu. Temp. min. od 4 st. na północnym wschodzie do 11 st. na południowym zachodzie, na wybrzeżu od 10 do 13 st., a w kotlinach górskich od 6 do 8 st. Wiatr słaby, na zachodzie Polski okresami umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu lub burze, głównie na zachodzie Polski. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temp. maks. od 13 st. na wschodnim wybrzeżu, 17 st. na północy Polski do 22 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W strefie burz porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu. Temp. maks. 19 st. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu. Temp. maks. 20 st. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, północny.

 

PAP

drukuj