Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie wąski obszar od północnej Skandynawii przez Europę środkowo-wschodnią po wschodnia część basenu Morza Śródziemnego obejmować będą wyże. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Dolnego Śląska ku Lubelszczyźnie, zachodu napływać będzie suche i dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

Zachmurzenie małe, miejscami, zwłaszcza na północy kraju, wzrastające okresowo do umiarkowanego. Rano miejscami jeszcze mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 8, 10 st. na wschodzie i kotlinach karpackich do 11, 13 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresowo porywisty, przeważnie południowo-wschodni, jedynie na wschodzie kraju jeszcze przez większą część dnia północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie miejscami początkowo umiarkowane. Temperatura minimalna od -3, -1 st. na północnym wschodzie oraz miejscami w kotlinach karpackich do 0, 3 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, nad morzem okresowo umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, w drugiej części dnia na północnym zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i lokalnie mogą się tam pojawić opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11, 13 st. na północnym wschodzie do 14, 17 st. na przeważającym obszarze i 20 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby,południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 15°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj