Kolejny ciepły i deszczowy dzień nad Polską

Jak informuje IMGW, Europa południowa i wschodnia jest pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu układów niskiego ciśnienia.

W dzień stopniowo znad Niemiec przemieszczać się będzie do zachodniej Polski ośrodek niżowy z układem frontów atmosferycznych. Przejściowo z południowego zachodu napłynie nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 20 mm w zachodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na północy do 28 st. na południu. Wiatr umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura minimalna przeważnie od 11 st. do 15 st. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 65 km/h, także w czasie burz, z kierunków południowych, w zachodniej połowie kraju stopniowo skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie kraju także lokalne rozpogodzenia. Na wschodzie i w centrum kraju przelotne opady deszczu, na krańcach wschodnich możliwe lokalne burze. Prognozowana suma opadów deszczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. do 21 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, przeważnie północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl