Chłodne powietrze nad Polską. Miejscami deszcz

Jak informuje IMGW, Europa północna, centralna oraz częściowo wschodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Danii. Przez obszar kraju, z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie chłodny front za którym napłynie polarno-morskie powietrze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i powoli będzie rosło.

Dziś w Małopolsce i na Podkarpaciu zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w Tatrach po południu miejscami duże i możliwy przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia; okresami przelotne opady deszczu, a na północy także burze. Na północnym wschodzie burze lokalnie z drobnym gradem, a wysokość opadu może osiągnąć 20 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. na wybrzeżu, około 22 st. w centrum, do 27 st. na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na pozostałym obszarze Polski umiarkowany, w porywach do 55 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę na północy zachmurzenie duże i okresami przelotne opady deszczu, a początkowo na północnym wschodzie i wybrzeżu wschodnim możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia; początkowo w centrum kraju gdzieniegdzie zanikające przelotne opady deszczu, a po północy opady deszczu na południu Polski. Temperatura minimalna od 11 do 14 st.; w rejonach podgórskich około 10 st. Wiatr południowo-zachodni, na południu słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, w porywach do 55 km/h, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwy przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl