fot. Paweł Palembas

Odpoczniemy od upałów

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, jedynie Europa Północna znajdzie się pod wpływem niżów znad Islandii i zachodniej Rosji, którym towarzyszyć będą fronty atmosferyczne. Polska będzie w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże. W województwach północnych gdzieniegdzie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 16 st. na Mazurach i Suwalszczyźnie do 22 st. w Wielkopolsce, na Śląsku i zachodzie Małopolski. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami na południu kraju. W północnej połowie kraju przelotne opady deszczu, nad morzem miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów lokalnie do 15 mm. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st., w kotlinach górskich chłodniej: od 7 st. do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny, nad morzem także silny, w porywach do 70 km/h, w głębi kraju w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na północy kraju, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15-16 st. na Mazurach i Suwalszczyźnie do 22 st. na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane, po północy wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl