Prognoza pogody na najbliższe dni

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominował będzie rozległy układ niżowy z głównymi ośrodkami w rejonie Morza Północnego i południowo-zachodniego Bałtyku.

Nad zachodnią część Polski nasunie się front okluzji. Z południa napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza, jedynie w dzień nad zachodnią część kraju masa chłodniejsza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 966 hPa i będzie dalej spadać.

W piątek na południu i wschodzie Polski miejscami większe przejaśnienia. Miejscami opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W górach opady śniegu. Na szczytach Karpat przyrost pokrywy śnieżnej do 12 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. do 4 st., w kotlinach karpackich około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i południu Polski okresami dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Porywy wiatru: na północy i południu Polski do 60 km/h, w rejonach podgórskich do 70 km/h, w partiach szczytowych Sudetów do 110 km/h, a w Tatrach do 100 km/h, stopniowo słabnące. Na północy oraz w górach miejscami zawieje śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od zachodu Polski. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, od zachodu stopniowo zanikające. W górach okresami opady śniegu. Na szczytach Karpat przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura minimalna od -4 st. na zachodzie kraju do 0 st., 1 st. na wschodzie, w kotlinach górskich około -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz na Podkarpaciu początkowo dość silny i porywisty, z kierunków południowych, skręcający na zachodni. Porywy wiatru: na Podkarpaciu do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu Polski okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek w Warszawie zachmurzenie całkowite. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie całkowite. W pierwszej połowie okresami możliwe słabe opady deszczu. W drugiej połowie nocy opady deszczu ze śniegiem i śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Nad ranem ślisko na drogach. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr z kierunków południowych, skręcający na kierunki zachodnie. W dzień zachmurzenie początkowo duże z opadami śniegu, później większe przejaśnienia i na ogół już bez opadów. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl