Dziś zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, północna Rosja, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie, kraje Beneluksu, Niemcy, Francja, Włochy, półwysep Iberyjski oraz zachodnia część Bałkanów będą pod wpływem rozległego wyżu znad Skandynawii. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu rozległego niżu znad Ukrainy. Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu znad zachodniej Ukrainy. Z północnego wschodu napłynie chłodna, arktyczna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na zachodzie i północy. Okresami opady deszczu, w górach śniegu. Prognozowana wysokość opadu na przeważającym obszarze kraju od 5 mm do 15 mm, a na południu do 25 mm. Na Podhalu przyrost pokrywy śnieżnej do około 6 cm, a w najwyższych partiach Tatr do 20 cm. Temperatura maksymalna od 6 do 10 st., na wybrzeżu i północnym zachodzie od 11 do 14 st., na Podhalu około 3 st. Wiatr północny, umiarkowany i dość silny, w porywach do około 60 km/h, nad morzem silny i bardzo silny od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 95 km/h. Wysoko w górach zawieje śnieżne.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w górach śniegu. Prognozowana wysokość opadu na południowym zachodzie do 15 mm, wschodzie i w centrum do 20 mm, a na południu do 30 mm. W rejonach podgórskich Karpat przyrost pokrywy śnieżnej do około 10 cm, a w najwyższych partiach Tatr miejscami o 30 cm. Temperatura minimalna przeważnie od 2 st., 4 ST. na południowym wschodzie, 5 st., 7 st. na przeważającym obszarze kraju do 10 st., 12 st. na wybrzeżu, na Podhalu około -2 st. Wiatr północno-wschodni i północny, umiarkowany, porywisty, na północy okresami dość silny, w porywach do około 60 km/h, nad morzem silny i bardzo silny od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. Wysoko w górach zawieje śnieżne.

W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na wschodzie miejscami zachmurzenie umiarkowane. Miejscami opady deszczu, w górach śniegu. Na północnym Mazowszu prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 7 do 10 st., miejscami na wybrzeżu do 13 st., na Podhalu około 2 st. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, nad morzem dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, stopniowo słabnący. Wysoko w górach zawieje śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północny. W nocy zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl