Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i południowo-zachodnia będzie w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominować będą niże. Polska będzie na skraju rozległego, stacjonarnego niżu z ośrodkiem nad Wyspami Brytyjskimi. Ze wschodu nadal napływać będzie powietrze arktyczne, ale znad Niemiec i Czech nad południowy zachód i południe kraju nasunie się ciepły front atmosferyczny, wraz z którym napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na Pomorzu Wschodnim wzrastające do dużego i tam możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże oraz słabe opady śniegu. Na południu kraju możliwe również opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Temperatura maksymalna od -11 st., -9 st. na krańcach północno-wschodnich, około -8 st., -6 st. w centrum, do -2 st., 0 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, w województwach południowych skręcający na południowy i południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na Pomorzu Wschodnim wzrastające do dużego i tam możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże oraz słabe opady śniegu. Na południu kraju możliwe również opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -18 st., -15 st. na północnym wschodzie, -11 st., -9 st. w centrum, do -6 st., -4 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresowo dość silny, wschodni, na południu kraju południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na południu kraju możliwe również opady deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na krańcach północno-wschodnich bez opadów. Temperatura maksymalna od -11 st., -8 st. na krańcach północno-wschodnich, około -7 st., -5 st. w centrum, do -2 st., 0 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na południu kraju słaby, wschodni i południowo-wschodni i południowo-wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -8 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -9 st. Wiatr słaby, wschodni. W środę zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl