fot. Paweł Palembas

W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia znajdować się będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Rosją. Pozostały obszar kontynentu obejmować będzie rozległy wyż z centrami nad Morzem Norweskim i Wyspami Brytyjskimi. Polska będzie pomiędzy niżem znad Rosji a wyżem znad Morza Norweskiego. Z północy będzie napływać sucha masa powietrza arktyczno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek w kraju na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu miejscami przechodzące w małe. Przelotne opady deszczu, na wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem lub krupa śnieżna, w Karpatach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 7 st., 9 st. na wschodzie, nad morzem i w kotlinach karpackich do 15 st., 16 st. na zachodzie. W centrum około 12 st. Wiatr północno-zachodni i północny, umiarkowany i dość silny, na zachodzie porywy do 60 km/h, na pozostałym obszarze do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. We wschodniej połowie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza w Karpatach duże, możliwy przelotny deszczu lub deszcz ze śniegiem. W Karpatach przelotne opady śniegu. Temp. min. od 0 st. na północnym wschodzie 3 st., 4 st. na zachodzie i nad morzem. W regionach podgórskich od -2 st. do 0 st. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, porywisty, na wschodnim Pomorzu i na północnym wschodzie kraju początkowo porywisty.

We wtorek na Pogórzu Karpackim i w Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, we wschodniej połowie kraju możliwy wzrost zachmurzenia i przelotny deszcz. Temp. maks. od 9 st., 10 st. na wschodzie i na wschodnim wybrzeżu do 17 st. na południowym zachodzie. W centrum około 13 st., w kotlinach karpackich od 7 st. do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Temp. maks. 12 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. min. 2 st. Wiatr umiarkowany i słaby, północny i północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj