fot. pixabay.com

Piątek upalny z gwałtownymi burzami i trąbami powietrznymi

W piątek przez cały dzień będzie pogodnie i gorąco z lokalnymi burzami – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Michał Folwarski. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne.

W piątek w ciągu dnia zachmurzenie będzie słabe i umiarkowane. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu – do 25 st. C, a najcieplej na południowym wschodzie kraju – do 37 st. C.

„Przez cały dzień będzie pogodnie, jedynie na wschodzie kraju lokalnie będzie deszczowo” – przekazał synoptyk i dodał, że nadal w ciągu dnia prognozowane są gwałtowne burze.

„Na zachodzie kraju oraz w rejonie Pomorza i Kujaw niewykluczone są trąby powietrzne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności” – podkreślił. W ciągu dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany, w trakcie burz porywisty do 90 km/h, lokalnie do 130 km/h.

W nocy z piątku na sobotę strefa burz przesunie się nad wschodnią część kraju, a od zachodu będzie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

„Weekend będzie nieco chłodniejszy, ale już od poniedziałku prawdopodobnie czeka nas powrót upałów i burze” – podsumował Michał Folwarski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl