fot. flickr.com

Lato w pełni; cały tydzień zapowiada się słonecznie

Jak informuje IMGW, zachodnia Europa i zachodnie krańce Skandynawii znajdą się w zasięgu wyżu z centrami nad Atlantykiem i Morzem Norweskim, pozostała część kontynentu będzie pod wpływem układów niżowych i towarzyszących im frontów atmosferycznych. Pogodę nad przeważającą częścią Polski będzie kształtował niż z ośrodkiem nad Bałtykiem oraz związany z nim chłodny front atmosferyczny. Południowy zachód znajdzie się w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu będzie napływało powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i pozostanie bez zmian.

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, głównie w północnej połowie kraju. Na północnym wschodzie, północnym Mazowszu, Kujawach i Pomorzu Gdańskim również burze, w trakcie których na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie prognozowana suma opadów wyniesie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st., 18 st. na północnym wschodzie oraz w Kotlinie Kłodzkiej, od 20 st. do 22 st. na przeważającej części kraju do 23 st., 24 st. na południowym wschodzie i krańcach północno-zachodnich. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, tylko na północy Górnego Śląska małe. Miejscami, głównie na północnym wschodzie, przelotne opady deszczu, tam też możliwe burze. W rejonie Elbląga prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna od 8 st. na Podhalu i 9 st., 10 st. na wschodzie oraz miejscami w centrum kraju do 13 st. na zachodzie i 14 st. nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywisty.

W środę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i krańcach północnych Mazowsza możliwe burze. Na pozostałym terenie zachmurzenie na ogół umiarkowane, na Pomorzu możliwe słabe opady deszczu. Prognozowana suma opadów na Mazurach i Suwalszczyźnie do 15 mm, w rejonie Elbląga do 12 mm, na Warmii i północnym Podlasiu do 10 mm. Temperatura maksymalna od 17 st., 18 st. na północnym wschodzie i nad morzem do 23 st., 24 st. na południu i zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, na północnym wschodzie dość silny, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywisty.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.(

PAP/RIRM

drukuj