Prognoza pogody na 26 i 27 sierpnia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, tylko początkowo na krańcach południowo-wschodnich nadal oddziaływał będzie front atmosferyczny, a potem nad północno-zachodnią część kraju nasunie się płytka zatoka z mało aktywnym frontem okluzji, związana z niżem z rejonu Morza Północnego. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu, polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie duże i zanikający przelotny deszcz. Po południu na północnym zachodzie i krańcach zachodnich wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia niewielkich przelotnych opadów deszczu. Rano miejscami mgła. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na południowym wschodzie, 20 st., 22 st. w głębi kraju do 23 st. na krańcach zachodnich oraz na Śląsku Dolnym i Opolskim. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy, tylko na wschodzie i południowym wschodzie zmienny.

W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodzie i południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie mgła, ograniczająca widzialność do 500 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami niewielkie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11 st. do 13 st., chłodniej na Podlasiu i na Podhalu: około 9 st., a cieplej nad morzem: od 13 st. do 15 st. Wiatr przeważnie słaby, jedynie nad morzem umiarkowany, południowy i zachodni.

We wtorek na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, a w części północno-wschodniej i na wschodnim wybrzeżu lokalne burze. Temperatura maksymalna od 19 st. do 22 st., cieplej na południowym zachodzie: do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna około 22 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna około 13 st. Wiatr słaby, południowy. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 21 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl