fot. sxc.hu

Słonecznie w całej Polsce

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy znajdzie się pod wpływem wyżów azorskiego i znad zachodniej Rosji. Reszta kontynentu będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Szwecją oraz Morzem Bałtyckim.

Północna Polska pozostanie na skraju wypełniającego się niżu znad południowej Szwecji i Bałtyku. Nad pozostałym terenem rozbuduje się klin łączący wyże znad Atlantyku i Rosji. Napłynie powietrze polarne morskie, na północy chłodne, na południowym wschodzie ciepłe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahało.

W środę na południu kraju zachmurzenie będzie małe, na pozostałym terenie małe i umiarkowane. Nad morzem możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w przeważającej części kraju od 20 do 24 st., jedynie nad morzem i na Podhalu około 18-19 st. Wiatr na południu słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego, na pozostałym terenie słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, na zachodzie i Pomorzu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Lokalnie, zwłaszcza w zagłębieniu na południu kraju, mgła ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna na ogół od 10 do 13 st., nad morzem od 12 do 15 st., w kotlinach sudeckich i karpackich 8-9 st. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl