Zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia

Jak informuje IMGW – Polska będzie znajdować się w zasięgu rozległego wyżu, którego centrum znad Państw Beneluksu przemieści się nad południową Polskę.

W nocy Polska wschodnia znajdowała się pod wpływem rozmywającego się frontu ciepłego, wolno odsuwającego się na wschód. Z północnego zachodu napływa ciepłe, polarno-morskie powietrze. Warunki inwersyjne.

Ciśnienie będzie rosło.

Dziś w kraju zachmurzenie całkowite, na północy miejscami przejaśnienia. W górach i lokalnie na pogórzu rozpogodzenia. Gdzieniegdzie opady słabej mżawki, na południowym wschodzie kraju również słabe opady śniegu, stopniowo zanikające. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Liczne silne zamglenia. Temp. maks. od 1 st. na południowym wschodzie do 5, 6 st. na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie całkowite, miejscami na południu i nad morzem większe przejaśnienia. W górach i lokalnie na pogórzu rozpogodzenia. Liczne mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od -2 st. na południu do 1 st. na wybrzeżu, w rejonach podgórskich lokalnie spadki temperatury do -10 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych lub zmienny, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady mżawki, początkowo możliwy także deszcz ze śniegiem. Możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. W drugiej części nocy możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl