Na północy Polski spore zachmurzenie; na południu słonecznie

Jak informuje IMGW, Północna Rosja, Skandynawia oraz Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdować się będą pod wpływem rozległego niżu znad Słowacji. Polska będzie pod wpływem tego wyżu w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1023 hPa i powoli będzie spadało.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Do południa możliwe słabe opady śniegu na północnym wschodzie, nad morzem śniegu z deszczem. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -5 st. na południowym wschodzie, około 1 st. w centrum, do 3 st. nad morzem. Wiatr słaby południowo-wschodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie duże, i tam możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -20 st. na południowym wschodzie, około -9 st. w centrum, do -2 st. na północnym zachodzie. Najzimniej będzie w rejonach podgórskich, lokalnie do -25 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl