Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, Europa południowo zachodnia, centralna i częściowo wschodnia znajdą się w zasięgu wyżu z centrum przemieszczającym się znad Niemiec nad Białoruś. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Południowo-wschodnie krańce Polski będą pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym związanym z niżem znad Bałkanów.

Pozostały obszar kraju będzie pod wpływem wyżu, którego centrum znad południowo-wschodnich Niemiec przemieści się przez Polskę, nad Białoruś. Nad Polską będzie suche i chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. W ciągu dnia z zachodu, nad północ kraju zacznie napływać powietrze polarno-morskie.

Dziś na południowym wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, na Podkarpaciu oraz południu Małopolski miejscami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, a w Karpatach śniegu. Na pozostałym obszarze bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temp. maks. od 10 do 14 st., w rejonach podgórskich około 9 st. Wiatr na południowym wschodzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie Małopolski, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, wschodzie Mazowsza i Podlasiu zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego, i tam po północy opady deszczu. Temp. min. od 1 do 6 st. Wiatr na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Na pozostałym obszarze wiatr słaby, z kierunków południowych, tylko na południowym wschodzie z kierunków wschodnich.

Dziś w stolicy słonecznie. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem stopniowo wzrastające do dużego. Temp. min. 2 st. Wiatr słaby, południowy. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami. Miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 15 st. Wiatr słaby, zmienny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl