Na północy Polski możliwe deszcze; reszta kraju pogodna

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu będzie pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, jedynie wschodnia i częściowo środkowa Europa będzie pod wpływem wyżu znad Ukrainy.

Polska będzie w zasięgu niżu z układem frontów atmosferycznych. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, przejściowo cieplejszym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W sobotę, zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i południowym zachodzie okresami duże z niewielkimi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. na Suwalszczyźnie do 23 st. w centrum i 26 st. na Śląsku. Chłodniej na wybrzeżu: od 14 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z soboty niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, w pasie od Śląska przez centrum po Podlasie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 8 st na Pomorzu, około 11 st. w centrum, do 15 st. na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj