fot. PAP

Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Ukrainy

Jak informuje IMGW, północna Rosja oraz Europa środkowo-zachodnia będą pod wpływem wyżów, na pozostałym obszarze kontynentu będą dominowały niże. Polska będzie w zasięgu niżu znad Ukrainy, w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnomorskim.

Dziś w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, początkowo na południu i południowym wschodzie deszcz, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 8 do 12 na przeważającym obszarze, od 5 do 7 st. nad morzem i w rejonach podgórskich. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, skręcający na północny i północno-wschodni, na krańcach wschodnich słaby, zmienny.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, silne zamglenia i mgły, głównie na zachodzie i w centrum, widzialność do 200 m. Temp. min. od 0 do 4 st. na przeważającym obszarze, -1 st. na krańcach północno-wschodnich, przy gruncie -2 st. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na Pomorzu i Wybrzeżu. Temp. maks. od 10 do 13 st. na przeważającym obszarze, od 8 do 9 st. na krańcach północnych i w rejonach podgórskich. Wiatr słaby, na Wybrzeżu okresami umiarkowany, na południowym wschodzie zmienny, na północnym zachodzie południowo-zachodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, większe przejaśnienia i rozpogodzenia, silne zamglenia, możliwa mgła. Temp. min. 2 st.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

RIRM/PAP

drukuj