Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, Europa Północna oraz krańce zachodnie będą w zasięgu układu wysokiego ciśnienia. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. 

Dziś na Pomorzu i wybrzeżu zachmurzenie przeważnie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 20 mm do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 22 st. na krańcach północnych, wschodnich i południowych do 27 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z piątku na sobotę w województwach lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim i w zachodniej części wielkopolskiego zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na południowym wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Początkowo lokalnie zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów deszczu we wschodniej połowie kraju do 20 mm, w województwach małopolskim i podkarpackim do 30 mm, a w Karpatach do 45 mm. Temperatura minimalna od 12 st., 13 st. w rejonach podgórskich i lokalnie na Pomorzu do 14 st., 17 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

Dziś w stolicy zachmurzenie duże, okresami malejące do umiarkowanego. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl