Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie obszary Skandynawii, Estonii, Łotwy, Białorusi oraz Półwyspu Iberyjskiego obejmować będą słabe wyże.

Północna połowa Polski będzie na skraju klina wyżu znad Skandynawii, w suchej i chłodnej masie powietrza kontynentalnego. Pozostała część kraju pozostanie w obszarze płytkiej zatoki niżowej, w wilgotniejszej i cieplejszej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

W piątek przed południem zachmurzenie przeważnie umiarkowane, po południu na zachodzie i południu miejscami duże, przelotne opady deszczu, miejscami także burze, w czasie których może spaść do 20 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. na wschodzie do 21 st. na zachodzie, tylko nad samym morzem chłodniej, od 11 st. do 14 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, tylko w strefie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl