Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, Skandynawia i północna Rosja będą pod wpływem wyżu, na pozostałym obszarze kontynentu będą dominowały niże. Polska znajdzie się w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem w rejonie Dolnego Śląska. Na północy kraju zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny związany z niżem z okolic Moskwy. Pozostaniemy w gorącym powietrzu zwrotnikowym, tylko nad północne województwa napłynie chłodniejsza masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

We wtorek na Wybrzeżu zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, rano lokalnie rozpogodzenia, miejscami przelotne opady deszczu, po południu burze, lokalnie z gradem; opady do 50 mm. Temp. maks. od 16 do 20 st. nad samym morzem, od 20 do 23 st. na północy, od 23 do 26 na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, w czasie burz do 70 km/h, z kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę na północy zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, opady deszczu, na południu burze, opady do 30 mm, na obszarze od Dolnego Śląska i Łużyc przez centrum po Mazowsze do 40 mm, w Sudetach do 70 mm; na południu po północy miejscami mgła z widzialnością do 200 m. Temp. min. od 8 do 11 st. na północy, od 11 do 16 na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem i w rejonach burz w porywach do 65 km/h, z kierunków wschodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad; opady do 30 mm. Temp. maks. 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, możliwe burze; opady do 30 mm. Temp. min. 15 st. Wiatr umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, północno-wschodni. W środę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni.

 

PAP

drukuj