Piękna czerwcowa pogoda w Polsce

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia, Południowo-Wschodnia i Południowa będzie w zasięgu niżu znad Półwyspu Kolskiego z frontami atmosferycznymi. Zachodnie rejony Europy będą w zasięgu klina wyżu Azorskiego, w chłodniejszym powietrzu polarno-morskim.

Polska północna i południowo-wschodnia będzie w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, na pozostałym obszarze zaznaczy się klin wyżu Azorskiego. Nad nasz kraj napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

We wtorek przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy i południu kraju okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. W Bieszczadach możliwe burze. Temperatura maksymalna od 14 st., 16 st. na północy do 22 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl