fot. flickr.com

W Polsce chłodniej i deszczowo

Jak informuje IMGW, od Europy zachodniej po środkową będzie dominował klin wyżu znad wschodniego Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Wschodnia i północno-wschodnia Polska znajdą się na skraju rozległego niżu znad Morza Białego, nad pozostałą częścią kraju stopniowo będzie rozbudowywał się klin wspomnianego wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, wysoko w górach – śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. do 9 st., w rejonach podgórskich i na Podhalu od 5 st. do 7 st., na szczytach Beskidów od -2 st. do 1 st., w partiach szczytowych Tatr około -2 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, jedynie początkowo duże. W drugiej części nocy ponowny wzrost zachmurzenia do dużego. Miejscami, słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i wysoko w górach – śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. do 2 st., w rejonach podgórskich i na Podhalu od -5 st. do -3 st., na szczytach Beskidów od -7 st. do -4 st., w partiach szczytowych Tatr około -10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj