Polska w chłodnej masie powietrza

Jak podaje IMGW, Europa Północno-Wschodnia będzie w zasięgu niżu. Na pozostałym obszarze dominować będzie wyż z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Polska znajdować się będzie w jego zasięgu. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże, na południu kraju przed południem umiarkowane. Opady deszczu, na krańcach północno-wschodnich deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym-wschodzie do 10 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od -4 do -1 st., na Suwalszczyźnie, Podlasiu i w rejonach podgórskich Karpat od -6 do -4 st., na wybrzeżu około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, północny, na zachodzie zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl