Prognoza pogody na 11 i 12 marca

Jak informuje IMGW, Europa północna i krańce zachodnie kontynentu znajdować się będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska znajdować się będzie pod wpływem wypełniającej się zatoki niżowa z ośrodkami znad Bałkanów i Tunezji ze stacjonarnym frontem atmosferycznym. Front będzie oddzielać chłodniejsze, przetransformowane pod inwersją osiadania, polarno-morskie powietrze, zalegające nad regionami północno-zachodnimi od napływającego ze wschodu nad regiony południowo-wschodnie, cieplejszego, kontynentalnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami, zwłaszcza na zachodzie, północy i w centrum opady deszczu i mżawki, na Pomorzu również deszczu ze śniegiem lub śniegu. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Przed południem w opadach mżawki lub mgle widzialność może być ograniczona do 400 m. Temperatura maksymalna na zachodzie i północy od 3 do 7 st., na pozostałym obszarze od 7 do 11 st. Wiatr północno-wschodni, słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i północy, opady deszczu i mżawki, na północy również deszczu ze śniegiem lub śniegu. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Podczas opadów mżawki lub mgle widzialność może być ograniczona do 200 m. Temperatura minimalna na południu od 3 do 5 st., na pozostałym obszarze i w dolinach górskich od 0 st. do 3 st.. Wiatr północno-wschodni i północny, słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny.

W sobotę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i północy, opady deszczu i mżawki, na północy możliwy także deszcz ze śniegiem lub śnieg. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Przed południem w opadach mżawki lub mgle widzialność może być ograniczona do 400 m. Temperatura maksymalna od 5 do 8 st., w dolinach górskich i nad samym morzem od 3 do 5 st. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże. Możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W sobotę zachmurzenie duże. Możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl