ŚDM: W Przemyślu zostanie odlany Dzwon Miłosierdzia

W Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu zostanie odlany Dzwon Miłosierdzia. Ma on powitać Ojca Św. Franciszka gdy przybędzie w lipcu na teren kampusu Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Tam odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży.

Dzwon zostanie odlany między godz. 8-9. W ceremonii wezmą udział m.in. przedstawiciele Kurii Archidiecezjalnej w Krakowie. Do odlewu będzie wykorzystany wysokiej jakości stop miedzi i cyny. Natomiast kute serce dzwonu zostanie wykonane z miękkiej stali.

O szczegółach technicznych dzwonu opowiedział Waldemar Olszewski, mistrz ludwisarski z Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu.

– Dzwon Miłosierdzia będzie skromnym dzwonem. Będzie skromny ornament u szyi dzwonu i będą na nim cztery symbole: logo Światowych Dni Młodzieży, herb papieża Franciszka, herb św. Jana Pawła II i herb gospodarza, czyli ks. kard. Dziwisza. Dzwon będzie ważył 500 kg w tonacji a1. Średnica dołu ma 93 cm, wysokość będzie taka sama, do tego jarzmo, które wykona zaprzyjaźniona z nami firma z Czernicy. Dzwon będzie napędzany elektrycznie – mówił Waldemar Olszewski.

Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego rocznie wykonuje ok. 100 dzwonów. Niektóre ważą nawet 10 ton. W 2014 roku wykonała dzwon Jan Paweł II, który został zawieszony w Wieży Srebrnych Dzwonów Katedry na Wawelu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl