Deszczowa niedziela w całej Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą południową, częściowo wschodnią oraz Skandynawią dominują wyże. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Irlandzkim, Polską i Ukrainą.

Polska jest pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami nad Żuławami i zachodnią Ukrainą, od Pomorza Gdańskiego po Lubelszczyznę rozciąga się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie duże. Postępujące od zachodu w głąb kraju opady deszczu, które w pasie od Pomorza przez Ziemię Łódzką po Śląsk Opolski będą okresami o natężeniu umiarkowanym, a prognozowana tam suma opadów miejscami do 15 mm. Rano w centrum i na wschodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 11 st.C do 14 st.C, jedynie na północnym wschodzie chłodniej, miejscami 8 st.C, 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i w centrum z kierunków południowych, na zachodzie z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj