W kraju nadal pochmurno

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia, południowo-wschodnia oraz północno-wschodnia znajdą się wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż znad Skandynawii. Polska będzie na skraju tego wyżu, na południowym wschodzie zaznaczy się wpływ wypełniającego się niżu z ośrodkiem w rejonie Niziny Czarnomorskiej. Ze wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosło.

W czwartek w kraju w dzień na zachodzie i południu zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu lub mżawki. W górach powyżej 1000 m n.p.m. opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, na krańcach północno-wschodnich rozpogodzenia. Lokalnie możliwa mżawka lub deszcz. Temp. maks. od 5 st. na południowym wschodzie, w centrum 7 st., do ok. 10 st. na zachodzie i wybrzeżu. W dolinach karpackich od 3 st. do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z czwartku na piątek na zachodzie i południu zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, na południu gdzieniegdzie również mżawka. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonach mgieł lokalnie wzrost zachmurzenia do dużego. Temp. min. przeważnie od 0 st. do 4 st., miejscami przygruntowe przymrozki do -2 st. Na wschodzie i w rejonach podgórskich temp. min. od -3 st. do 0 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków wschodnich.

W piątek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Rano w rejonach mgieł gdzieniegdzie zachmurzenie duże. Temp. maks. na przeważającym obszarze od 8 st. do 12 st., na krańcach południowo-wschodnich i w dolinach karpackich chłodniej, od 6 st. do 8 st. Wiatr słaby, na zachodzie wzmagający się do umiarkowanego, a na wybrzeżu i na Przedgórzu Sudeckim wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W czwartek w Warszawie w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe. Temp. min. 0 st., przygruntowe przymrozki do -3 st. Wiatr słaby, wschodni. W piątek w dzień zachmurzenie małe. Temp. maks. 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl