11 listopada – Marsz Niepodległości 2016

„Polska bastionem Europy” – pod tym hasłem za niespełna miesiąc ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. To już 7. edycja wydarzenia zainicjowanego przez środowiska narodowe i patriotyczne.

Organizatorzy złożyli w stołecznym biurze bezpieczeństwa zawiadomienie o marszu, który odbędzie się w Warszawie w dniu Święta Niepodległości.

Przemarsz rozpocznie się o godz. 14.00 na rondzie Romana Dmowskiego. Zakończenie zaplanowano na błoniach przed Stadionem Narodowym, gdzie będzie można wziąć udział w koncercie patriotycznym.

Hasło marszu czyli słowa „Polska bastionem Europy” to odpowiedź na kryzys panujący na Starym Kontynencie – mówi Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, który w tym roku będzie przewodził wydarzeniu.

– Jest to nawiązanie do cywilizacji łacińskiej, do fundamentu cywilizacji europejskiej, do chrześcijaństwa. Chcemy w ten sposób odnieść się do sytuacji, która obecnie dotyka nasz kontynent – do problemu imigracyjnego, tożsamości europejskiej i w tym duchu będziemy szli i te hasła będziemy ze sobą nieśli – zaznacza Robert Bąkiewicz.

W tym roku na uczestników czeka wyjątkowa atrakcja – czoło Marszu poprowadzą osoby ubrane w oryginalne stroje Husarii.

Organizatorzy przewidują, że będzie to największe wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości, które odbędzie się tego dnia w stolicy.

Swoją manifestację jako kontrę do Marszu Niepodległości zapowiedział na 11 listopada tzw. Komitet Obrony Demokracji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl