Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, zachodnia oraz południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze dominował będzie rozległy wyż znad Białorusi. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, północno wschodnia połowa kraju pozostanie w ciepłej masie polarno-morskiej, nad południowo zachodnią część kraju zacznie napływać gorące powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach południowo-wschodnich i w Karpatach miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 28 do 31 st., tylko na północnym wschodzie i nad morzem chłodniej, od 25 do 28 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, miejscami zmienny. W rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, jedynie na krańcach południowo-wschodnich i w Karpatach początkowo lokalnie możliwe zachmurzenie duże i przelotny deszcz lub burza. Temperatura minimalna przeważnie od 14 do 19 st., jedynie na północnym wschodzie i w dolinach sudeckich niższa, od 12 do 14 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w górach i na krańcach południowo-wschodnich gdzieniegdzie przejściowy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna przeważnie od 31 do 33 st., jedynie na północnym wschodzie, nad morzem i w dolinach górskich chłodniej, od 28 do 31 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich skręci na południowe. W rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 33 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl