fot. pixabay.com

Deszcz, roztopy i gołoledź

W środę w całym kraju może spaść deszcz. W rejonach podgórskich możliwa gołoledź. Z powodu dość wysokich temperatur, które mogą wywołać topnienie pokrywy śnieżnej, wydano ostrzeżenia przed roztopami –  powiedziała Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Jak przekazała Ilona Bazyluk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w środę Polska będzie znajdowała się pod wpływem niżu znad Atlantyku, który przemieszcza się na wschód Europy.

Synoptyk IMGW podkreśliła, że w środę prognozowane są opady deszczu w całym kraju, przy czym najsłabsze będą miały miejsce na południowym wschodzie. Na krańcach południowych Polski, zwłaszcza w rejonach podgórskich, możliwe są słabe opady marznące powodujące gołoledź.

Poza tym obszarem będą to zwykłe opady deszczu.

„Na termometrach pokaże się maksymalnie od jednego stopnia Celsjusza na wschodzie, około 3 w centrum, do 7 na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, w górach silniejszy i osiągający do 80 km/h, południowo-zachodni” – powiedziała Ilona Bazyluk.

W nocy zachmurzenie na ogół duże, lokalnie z większymi przejaśnieniami. W całym kraju możliwe są opady deszczu, które na południu, zwłaszcza w Małopolsce, na Górnym Śląsku i na Podkarpaciu, mogą być marznące i powodujące gołoledź. Temperatura od minus 3 na terenach podgórskich, około 3 w centrum, do 4-5 stopni na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i górach porywisty, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl