fot. pixabay.com

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, od Skandynawii przez Europę Środkową i wschodnią po Bałkany i wschodnią część Morza Śródziemnego rozciąga się wyż z centrum nad Białorusią. Pozostałe części kontynentu obejmują niże. Polska znajduje się w zasięgu wspomnianego wyżu, w chłodnym powietrzu pochodzenia kontynentalnego.

W poniedziałek zachmurzenie małe, około południa od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, na zachodzie miejscami dużego. Temperatura maksymalna na wschodzie i w rejonie Półwyspu Helskiego od 5 st.C do 7 st.C, w centrum około 9 st.C, na zachodzie od 11 st.C do 13 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Beskidach Zachodnich do 60 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl