Pogoda na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia znajdzie się w zasięgu wyżu znad Rosji, na pozostałym obszarze kontynentu będzie dominował rozległy niż z głównym ośrodkiem w rejonie Islandii. Polska będzie pod wpływem tego niżu, w ciepłym powietrzu polarnomorskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadało. W sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, początkowo słabe opady deszczu, w Małopolsce miejscami możliwe opady marznące powodujące gołoledź.

Temp. maks. od 4 st. na północnym wschodzie do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temp. min. od 1 st. na północnym wschodzie do 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, dość silny i porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 60 km/h, w górach halny, w rejonach podgórskich w porywach do 70 km/h, wysoko w Beskidach i Sudetach do 90 km/h, w Tatrach do 110 km/h, południowo-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temp. maks. od 4 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany, dość silny i porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 60 km/h, w górach halny, w rejonach podgórskich w porywach do 70 km/h, wysoko w Beskidach do 90 km/h, w Tatrach do 110 km/h, stopniowo słabnący, południowy, skręcający na południowo-zachodni.

W Warszawie w sobotę początkowo zachmurzenie duże, możliwe słabe opady deszczu, po południu większe przejaśnienia i bez opadów. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu. Temp. min. 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP

drukuj