W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i południowa będzie w zasięgu wyżu znad Atlantyku, nad pozostałymi obszarami kontynentu pogodę będą kształtowały niże znad południowej Skandynawii i północnej Rosji. Polska będzie pod wpływem niżu znad południowej Skandynawii, zachodnie rejony kraju znajdą się w strefie frontu okluzji. Z zachodu nadal będzie napływało polarnomorskie powietrze.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie i południu kraju słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu, w górach śniegu; po południu od Łużyc, Ziemi Lubuskiej i północno-zachodniej Wielkopolski po Pomorze opady deszczu. Temp. maks. od 4 do 6 st. nad morzem, od 2 do 4 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, na wschodzie początkowo większe przejaśnienia, na południowym wschodzie bez opadów, na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i nad morzem deszcz ze śniegiem lub deszcz; w Sudetach opady śniegu do 10 cm. Temp. maks. od 2 do 3 st. nad morzem, 2 st. na zachodzie, -1 st. na wschodzie, od -3 do 0 st. w kotlinach górskich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków południowych, na zachodzie z zachodnich.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W sobotę zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. (PAP)

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

RIRM/PAP

drukuj