fot. pixabay.com

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko po południu w Tatrach możliwe przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz północna Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów. Polska będzie w zasięgu klina wyżowego związanego za słabym wyżem znad Włoch. Stopniowo, od południowego zachodu, zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i powoli będzie spadało.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko po południu w Tatrach przejściowo wzrastające do dużego i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu, w centrum około 28 st. C, do 30 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy początkowo pogodnie, jednak stopniowo, na zachodzie kraju zachmurzenie będzie wzrastać do dużego i tam miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, na Dolnym Śląsku możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w Sudetach w czasie burz około 10 mm. Temperatura minimalna od 13 st. C do 17 st. C na wschodzie kraju, cieplej na zachodzie, od 15 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na wybrzeżu skręcający na zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, natomiast na wschodzie oraz wybrzeżu, umiarkowane, okresami duże i po południu przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz: około 15 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C do 29 st. C; chłodniej na wybrzeżu i Podhalu od 21 st. C do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej części kraju, miejscami porywisty z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl