fot. pixabay.com

W Tatrach nadchodzą kolejne śnieżyce i huraganowy wiatr

Rano nad Tatrami zaświeciło słońce, ale już po południu spodziewane są kolejne, bardzo intensywne opady śniegu. Wysoko w górach zapowiadany jest dziś bardzo silny wiatr osiągający w porywach do 100 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Obowiązuje czwarty, wysoki stopień zagrożenia lawinowego w całych Tatrach. Odradzane są wszelkie wyjścia w góry.

Na Kasprowym Wierchu leży już 142 cm śniegu, w Zakopanem 60 cm, a w Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest 138 cm białego puchu. [czytaj więcej]

W Tatrach panują skrajnie niebezpieczne warunki do uprawiania turystyki. Popularne szlaki turystyczne do Morskiego Oka oraz do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Dolinę Roztoki zostały zamknięte. Z uwagi na niebezpieczeństwo samoistnego schodzenia lawin, TPN od dzisiaj do odwołania wstrzymuje także sprzedaż biletów wstępu na tatrzańskie szlaki.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl