fot. PAP/EPA

Wicepremier H. Kowalczyk: Tempo wzrostu cen żywności spadnie

Tempo wzrostu cen żywności spadnie – przewiduje wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Henryk Kowalczyk. Cena żywności na pewno nie będzie rosła, jak przez ostatni rok – dodaje.

Szef Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi został dziś zapytany w TVN24 o to, czy zostanie utrzymany zerowy VAT na żywność i jeśli tak, to do kiedy.

„W tej chwili jest decyzja na pół roku. (…) A potem to zobaczymy, jaka będzie cena żywności. Jeśli cena żywności całkowicie przestanie rosnąć, a może – daj Boże – jeszcze maleć, to wtedy VAT można przywrócić” – powiedział wicepremier Henryk Kowalczyk.

Szef resortu rolnictwa dopytywany był, jakie są jego przewidywania w sprawie cen żywności.

„Myślę, że tempo wzrostu cen żywności spadnie” – mówił.

„Nie przewiduję, że może cena żywności spadnie, ale na pewno nie będzie rosła tak, jak to przez ostatni rok” – dodał.

Rząd zdecydował, że stawka VAT na żywność na poziomie zero proc. zostanie utrzymana do 30 czerwca 2023 roku. Na początku grudnia ub.r. minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl