T. Rzymkowski: wniosek o powołanie komisji ws. VAT na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu złożymy wniosek o powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT – zapowiedział w poniedziałek Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. Ocenił, że celem komisji powinno być „poprawienie wydolności” instytucji skarbowych, zajmujących się ściągalnością podatku VAT.

Poseł, który był gościem Polsat News, podkreślił, że wyłudzenia VAT „to poważny problem państwa polskiego” ponieważ „społeczeństwu przeciekają przez palce miliardy złotych”.

„Na najbliższym, pierwszym po tej przerwie wakacyjnej posiedzeniu Sejmu, złożymy taki wniosek, projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej” – zapowiedział.

Wskazał, że komisji ds. wyłudzeń VAT powinno „przede wszystkim zależeć, by poprawić prawo podatkowe, aby struktura urzędów skarbowych, instytucji skarbowych zajmujących się ściągalnością podatku VAT, była jak najbardziej wydolna”.

Dodał, że posłowie Kukiz’15 z zadowoleniem przyjęli wypowiedź wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego, który na antenie TV Trwam poparł pomysł powołania sejmowej komisji śledczej ws. wyłudzeń VAT.

„Bardzo się cieszymy, że w minionym tygodniu wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki przychylił się do naszej propozycji, aby powstała komisja śledcza” – powiedział Tomasz Rzymkowski.

Klub Kukiz’15 zapowiadał wcześniej, że taki wniosek – o powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT – złoży jesienią; według posłów proceder miał miejsce za rządów PO-PSL. Pomysł popiera m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W ubiegłym tygodniu „zadeklarował swoje pełne poparcie dla idei” i podkreślił, że może chodzić o strat rzędu „200-250 mld zł”.

Od marca 2016 r. w śledztwach dot. wyłudzeń VAT przedstawiono zarzuty ponad 2 tys. osób; według śledczych mogły one spowodować straty sięgające ponad 13,9 mld zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl