Fot. PAP

Marzena Wróbel: rodzice mają prawo decydować

„Dzieci mają prawo do własnego tempa rozwoju, a rodzice mają prawo decydować, kiedy dziecko pójdzie do szkoły” – podkreślała poseł Marzena Wróbel.

Podkreśliła, że Solidarna Polska, podobnie jak inne kluby opozycyjne, poprze wniosek miliona obywateli o referendum ws. sześciolatków. Poseł, prezentując stanowisko klubu, podkreślała, że nie wszystkie dzieci w tym samym roczniku rozwijają się w tym samym tempie. „To jest szczególnie widoczne właśnie w pierwszym etapie kształcenia” – mówiła.

– Dziecko, by się rozwijać, musi mieć poczucie bezpieczeństwa, poczucie komfortu. Nie może być poddawane ciągłemu stresowi. Niestety, w polskiej szkole, po zmianach programowych, które wprowadziło ministerstwo, to dziecko poczucia bezpieczeństwa nie ma. Rodzice w swoim raporcie przedstawiają po prostu dantejskie sceny, jeśli idzie o wyposażenie polskich szkół i warunki organizacyjne, które są charakterystyczne dla wielu polskich placówek – stwierdziła Marzena Wróbel z SP. 

Posłowie PO twardo bronili jednak reformy swojego rządu. Przekonywali, że wprowadzenie sześciolatków do szkół to dobry pomysł, który daje im szansę na lepsze życie. Głosowanie nad obywatelskim wnioskiem odbędzie się na posiedzeniu sejmu za dwa tygodnie.

RIRM

 

drukuj