fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji

W Sejmie rozpoczęło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu do spraw zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji. Uczestniczą w nim także mieszkańcy miast.

Liczymy na obecność przedstawicieli prokuratury, którzy mają podać informacje o śledztwach dotyczących zwrotu nieruchomości – powiedział poseł PiS Paweł Lisiecki, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu.

Będziemy prowadzili badania dotyczące m.in. Tykocińskiej 23, a także Tykocińskiej 30 i 40. To będzie część dotycząca Warszawy. Myślę, że jeżeli nam się uda, to zajmiemy się także Hożą 25, ale przede wszystkim będziemy mieli mieszkańców budynków w Krakowie, których również dotknął problem zwrotów. Oni będą w drugiej części zespołu opowiadali o sytuacji w Krakowie. Liczą na to, że dzisiaj, tak jak zapowiedziała prokuratura, ktoś z prokuratury będzie wysłuchiwał mieszkańców i przede wszystkim powiedzą nam o dotychczasowych śledztwach prowadzonych przez prokuraturę w sprawie zwrotów nieruchomości, szczególnie w Warszawie –  zaznacza Paweł Lisiecki.

Dziś również senatorowie będą debatować nad ustawą w sprawie komisji weryfikacyjnej do spraw zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji.

Zgodnie z ustawą, w skład komisji wchodzi powoływany przez premiera przewodniczący oraz ośmiu członków powoływanych przez Sejm.

Komisja będzie mogła, np utrzymać w mocy decyzję reprywatyzacyjną albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną, która pozwoli odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość. Nowy organ miałby zacząć pracę już w maju.

RIRM

drukuj