fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Posłowie rozpatrzą wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego

Dziś posłowie rozpoczną pierwsze po wakacyjnej przerwie pracę nad wnioskiem o odwołanie marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego. Wniosek w tej sprawie złożyła Platforma Obywatelska.

Jak wskazują posłowie platformy obywatelskiej Marek Kuchciński „knebluje opozycję i odbiera prawo do reprezentowania wyborców”. Konflikt dotyczy głosowania nad poprawkami do ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Marszałek przed głosowaniem niejednokrotnie zwracał uwagę posłom opozycji, że ich wystąpienia nie są wnioskami formalnymi czy pytaniami do głosowanych poprawek. takie zachowanie posłów opozycji utrudniało prowadzenie obrad. W pewnym momencie przestał dopuszczać ich do wystąpień.

Oburzone PO stwierdziło, że w Sejmie nigdy jeszcze nie było tak jednostronnego marszałka. Dotychczas wiadomo, że wniosek PO poprze PSL i być może Nowoczesna. Klub Kukiz’15 uzależnia swoje poparcie od odmrożenia prac nad medyczną marihuaną.

Zdaniem rzecznika klubu PiS Beaty Mazurek wniosek PO jest absurdalny i nie ma szans powodzenia. Uważa, że to kolejna polityczna awantura Platformy

TV Trwam News/RIRM

drukuj