Sejm przyjął ustawę dot. programu „500 plus”

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą program „Rodzina 500 plus”. Projekt poparło 261 posłów, 43 było przeciwko, a 140 wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata.

Posłowie Platformy Obywatelskiej podkreślali, że projekt Prawa i Sprawiedliwości ma charakter oszustwa wyborczego i wyklucza 3 miliony dzieci.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że już 3 września w Józefowie, w trakcie kampanii wyborczej, przedstawiła projekt ustawy, który przewiduje pomoc na każde drugie i kolejne dziecko. Dokument stał się bazą przyjętych dziś rozwiązań.

Jednocześnie szefowa rządu przypomniała deklaracje poprzedniej ekipy rządowej.

– Zanim komuś zarzuci się kłamstwo czy oszustwo, trzeba spojrzeć we własne oczy. Przypomnę jeszcze raz: podwyższony wiek emerytalny, podatki. Powiem w ten sposób: ja osobiście wam wybaczam. Jest Rok Miłosierdzia i w związku z tym ja wam wybaczam. Możecie mnie nazywać kłamczuchą, możecie mnie nazywać oszustką, ale wiem doskonale, że jest to wyraz waszej bezradności i strachu, a polskie rodziny nie zasługują na taki poziom dyskusji, jak państwo tutaj zaprezentowaliście – podkreśliła podczas przemówienia w Sejmie premier Beata Szydło.

Politycy Platformy Obywatelskiej poinformowali, że przekażą prezydentowi Andrzejowi Dudzie swój projekt dotyczący programu „Rodzina 500 plus”, zgodnie z którym – jak podkreślali – dodatkiem tym ma być objęte każde dziecko. PO chce, by prezydent podjął ich inicjatywę w Sejmie.

Jutro rządowym programem „500 plus” zajmie się Senat.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl