Sejm pozytywnie m.in. o utworzeniu nowych ministerstw

Posłowie uchwalili projekt nowelizujący ustawę o administracji rządowej. Zmiana ustawy ma na celu dostosowanie urzędów centralnych do struktury nowego rządu, w którym znajdzie się, m.in. resort energetyki, a także Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Sejm przeprowadził wczoraj wszystkie trzy czytania projektu Prawa i Sprawiedliwości. W głosowaniu za uchwaleniem nowelizacji opowiedziało się 238 posłów; 167 – było przeciwnych; – 45 wstrzymało się od głosu.

Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, przedstawiciel wnioskodawców, podkreślił, że nowelizacja jest odpowiedzią na zmieniające się otoczenie ekonomiczne i polityczne Polski.

Koniecznym jest opracowanie i stosowanie w polityce energetycznej przemyślanych i spójnych narzędzi, w  tym prawnych, opartych na długofalowej strategii bezpieczeństwa energetycznego kraju. Działania takie mogą być zapewnione poprzez skupienie spraw z nowo wyodrębnionych działów w jednym miejscu. Jeśli zaś chodzi o dział „Żegluga śródlądowa”, to zmiana dotycząca utworzenia tego działu wiąże się również z koniecznością prowadzenia spójnej polityki morskiej i żeglugowej. W obecnych czasach silna gospodarka morska ma bowiem szanse stać się kołem napędowym polskiej gospodarki. Powinna być jednym z filarów wzmacniania pozycji politycznej oraz rozwoju ekonomicznego i społecznego Polski – mówił poseł Arkadiusz Czartoryski.

Zmiany – jak zapewniają politycy Prawa i Sprawiedliwości – nie spowodują dodatkowych kosztów dla budżetu państwa.  Zjednoczona Prawica powoła także resort infrastruktury i budownictwa, a także ponownie połączy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W przyszłości najprawdopodobniej zniesione  zostanie Ministerstwo Skarbu Państwa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl