fot. PAP

Sejm: Debata nad powołaniem komisji śledczej ds. WSI

Sejm będzie dziś debatował nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji WSI. Wniosek złożył Twój Ruch, jego poparcie zapowiedziała PO oraz SLD. Odrzucenia projektu chcą PiS oraz SP.

Komisja śledcza miałaby zbadać m.in. okoliczności likwidacji WSI, weryfikacji ich funkcjonariuszy oraz działalności posła Antoniego Macierewicza, jako likwidatora WSI.

Poseł Macierewicz, były szef kontrwywiadu wojskowego odnosząc się do wniosku Twojego Ruchu, podkreślił, że jest to akcja dezinformacyjna mająca na celu rehabilitację WSI.

Warto uświadomić sobie w jakiej sytuacji jest dzisiaj Polska, co się dzieje na świecie i jaki jest punkt odniesienia w tej próbie rehabilitacji WSI, z którą dzisiaj mamy do czynienia. Chodzi o rehabilitację ludzi, którzy zachowują się jak kontyngent pomocniczy GRU, tego samego GRU, które dzisiaj dowodzi akcją atakowania Ukrainy, które stało za zestrzeleniem samolotu z blisko 300 osobami na pokładzie, które jest w pierwszym szeregu dywersji ogarniającej coraz większą część Polski i Europy – mówił na konferencji prasowej Macierewicz.

Poseł Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra Radosława Sikorskiego.

Według posła, Sikorski, jako szef MON, „kierował akcją dezinformowania” polskich władz w sprawach istotnych dla bezpieczeństwa Polski i łączących ją sojuszy międzynarodowych.

Zawiadomienie związane jest z opublikowaną przez „Wprost” rozmową szefa polskiej dyplomacji z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim nt. operacji polskiego wywiadu w Afganistanie o kryptonimie ZEN. Politycy rozmawiali m.in. o tym, że Macierewicz miał ujawnić tę operację podczas jej trwania publikując raport o WSI.

RIRM

drukuj