fot. https://pixabay.com/

Środowiska lewicowo-liberalne popierają zabijanie nienarodzonych dzieci

Prawo i Sprawiedliwość opowiedziało się za odrzuceniem projektu, który liberalizuje przepisy aborcyjne. Koalicja Obywatelska i Lewica chcą dalszych prac nad projektem, który pozwala na zabijanie dzieci poczętych. 

Ponad dwie godziny trwało w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy. Zakłada on m.in. prawo do zabicia dziecka poczętego  do 12. tygodnia, a po tym czasie, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia fizycznego, lub psychicznego kobiety, gdy istnieją przesłanki, że występują nieprawidłowości rozwojowe lub genetyczne dziecka oraz kiedy ciąża jest następstwem czynu zabronionego. Projekt, który wniósł do Sejmu komitet inicjatywy ustawodawczej „Legalna aborcja bez kompromisów”, dopuszcza dokonanie tzw. aborcji przez osobę, która ukończyła 13 lat. Zbrodniczy proceder miałby być finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

– Cała nasza ustawa to jest po prostu program naprawczy, jeden z wielu, których potrzebujemy. (…) To jest program naprawczy w zakresie ochrony zdrowia osób w Polsce, który wprowadza merytoryczny, naukowy i prawny standard ochrony zdrowia kobiet w zakresie dostępu do świadczenia medycznego, jakim jest aborcja – mówiła Magdalena Lempart, lider Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości krytycznie odniosła się do ustawy. Nawiązała do przepisu, „zgodnie z którym decyzję o przerwaniu ciąży mogłaby podjąć osoba, która ukończyła 13 lat”.

– Co charakterystyczne, a zarazem przerażające, że w czasach, gdy dla prostych badań lekarskich czy nawet higienicznych konieczna jest zgoda rodziców, w sprawie aborcji twórcy projektu chcą narzucić 13-latkom pełną swobodę. Tak, nie przypadkiem powiedziałam: <<narzucać>>, bo zamiast prawdziwego wsparcia, jakie konieczne jest w tak trudnych sprawach, oferują złudne, rzekomo proste rozwiązania, które niosą za sobą niemożliwe do zaleczenia rany czy wręcz tragedie – zaznaczyła Anna Milczanowska.

Projekt dotyczący zabijania dzieci poczętych popiera wielu posłów Koalicji Obywatelskiej.

– Projekt to sprzeciw Polek i Polaków wobec draństwa, które zafundował Kaczyński, Ziobro, Przyłębska i wszyscy ci, którzy dzisiaj po prawej stronie tak wiele mają w sobie hipokryzji, że mówią o prawach człowieka i obronie kobiet. (…) To przez was Polki boja się mieć dzieci – powiedziała Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej.

Barbara Nowacka i Monika Wielichowska złożyły wniosek, by projekt został skierowany do dalszych prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

– Ta obywatelska inicjatywa jest odpowiedzią na piekło kobiet, które Polkom zgotował PiS. (…) Wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy Jarosław Kaczyński powiedział, że będą dążyli do tego, że nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane i miało imię – przypomniała Monika Wielichowska z Koalicji Obywatelskiej.

Słów krytyki wobec rządzących, którzy opowiadają się za obroną życia, nie szczędziła Katarzyna Kotula z Lewicy.

– Przez ostatnie 7 lat zafundowaliście kobietom w Polsce instytucjonalną przemoc państwa wobec kobiet. Odebraliście kobietom finansowanie in vitro, tabletkę „dzień po” bez recepty, wysokie standardy opieki okołoporodowej. (…) Polki jako jedyne w Europie nie mają nawet dostępu do nowoczesnej refundowanej antykoncepcji. (…) rzetelnej edukacji seksualnej i legalnej sterylizacji. (…) A rejestr ciąż, który faktycznie w Europie ma pomagać kobietom, w Polsce ma służyć prokuraturze Ziobry, do ścigania kobiet, które były, ale nie są już w ciąży – mówiła Katarzyna Kotula.

Bożena Żelazowska reprezentująca Koalicję Polską-PSL zapowiedziała, że w klubie nie będzie dyscypliny w kwestii głosowania nad tym projektem. Podkreśliła, że „konieczne jest wprowadzenie pakietu ustaw, który zapewni matkom stojącym przed dramatyczną decyzją odpowiednią i długofalową pomoc państwa, która umożliwi opiekę na chorym dzieckiem i godne życie”.

– Jako klub parlamentarny Koalicji Polskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego będziemy stać na straży prawa do ochrony i poszanowania życia ludzkiego we wszystkich jego wymiarach. (…) Nie możemy walczyć jednak o ochronę życia poczętego, a jednocześnie zapominać o jego kolejnych etapach. Życie jest jedno i domaga się całościowej ochrony – podkreśliła Bożena Żelazowska.

Poseł Janusz Kowalski z Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że obowiązkiem każdego jest chronić życie dziecka.

– Będę bronił prawa do życia dzieci, którym chcecie odebrać to najważniejsze prawo. (…) Dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy prawa dzieci nienarodzonych bronią. (…) Dziękuję Rodzinie Radia Maryja, czytelnikom „Naszego Dziennika”, dziękuję wszystkim księżom, kapłanom, ale również tym, którzy byli wyszydzani i z których kpiono w czasie manifestacji Strajku Kobiet – powiedział Janusz Kowalski.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl