fot. PAP/Andrzej Grygiel

Zakończyła się konwencja PiS w Katowicach

„Musimy odnieść zwycięstwo, które pozwoli podtrzymać dobry czas Polaków i Polski” – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Katowicach zakończyła się dziś trzydniowa konwencja programowa Zjednoczonej Prawicy.

Trzy dni debat, dyskusji i spotkań, w których wzięło udział 10 tys. osób – tak wyglądała konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

– Wypada zapytać Polaków, jaka forma uprawiania polityki jest lepsza: czy ta, gdzie dyskutujemy, przygotowujemy programy i je realizujemy, czy ta, która jest realizowana na negatywnych emocjach – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lider obozu rządzącego stwierdził, że model, który wybrało Prawo i Sprawiedliwość jest najlepszy dla Polski.

– Będziemy prowadzili politykę merytoryczną, przemyślaną, opartą o wiedzę. Politykę, która będzie jednocześnie budowała to, o czym tutaj mówiłem, tzn. wiarygodność, bo bez wiarygodności nie ma demokracji – dodał Jarosław Kaczyński.

W trakcie 16 sesji głównych i 70 paneli specjalistycznych politycy, eksperci i naukowcy wypracowywali założenia do nowego programu Prawa i Sprawiedliwości. Podsumowaliśmy też nasze dotychczasowe osiągnięcia – wskazał organizator konwencji, wicepremier Piotr Gliński.

– Ja jestem zadowolony, bo wykonaliśmy to, co mamy robić w polityce co pewien czas, czyli podsumowywać publicznie dokonania, spełnienie naszych zobowiązań. Zawsze wtedy można zweryfikować, czy polityk oszukuje, czy jest wiarygodny – zwrócił uwagę wicepremier.

Wśród planów na przyszłość są m.in. duże inwestycje infrastrukturalne – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

– Jedna rzecz się szalenie przebija, że to, co robimy w różnych obszarach robimy dla Polski, ale przede wszystkim dla mieszkańców naszego kraju, dla Polaków, a szczególnie w tym obszarze, na którym mi zależy, za który odpowiadam, czyli w gospodarce – zaznaczył Jerzy Kwieciński.

W planach też jest rozwój cyfrowy Polski – dodał Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

– Absolutnie najważniejsze jest rozwijanie infrastruktury, budowanie sieci światłowodowych. Drugi element to jest duży wysiłek położony na rozwój kompetencji cyfrowych Polaków – wskazał szef resortu cyfryzacji.

Kontynuowane będą też zmiany w wymiarze sprawiedliwości – zapewnił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

– Zarysowaliśmy pewną perspektywę kilkuletnią. Oczywiście potrzebna jest wygrana w wyborach. Oczywiście te słowa ministra Zbigniewa Ziobry, który mówił, że nie odstępujemy od reformy wymiaru sprawiedliwości, będzie kontynuowana. Myślę, że to się ziści i wejdzie w taki język praktyki – wskazał Michał Wójcik.

Problemem, z którym musimy się zmierzyć, jest demografia – zwrócił uwagę Stanisław Szwed, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej.

– Na pewno takim wyzwaniem będzie polityka senioralna dla osób najstarszych. Społeczeństwo się nam starzeje i tutaj to wybrzmiało w jednym z wystąpień. Dosyć dramatyczna rzecz demografii, dzietności, urodzeń. To są te wyzwania, przed którymi stoimy – powiedział Stanisław Szwed.

Będziemy nadal konsekwentnie wspierać Polskie rodziny – zapewnił szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

– Wspieranie zarówno w tym wymiarze finansowym, jak i w tym wymiarze różnego rodzaju ułatwień dla rodziców, dla matek decydujących się na urodzenie dziecka, również dla ojców – podkreślił Joachim Brudziński.

Wnioski wypracowane w trakcie kongresu w Katowicach w najbliższych tygodniach zostaną przełożone na konkretny program wyborczy Zjednoczonej Prawicy.

– Musimy podtrzymywać ten dobry czas Polaków. Dobry czas Polski.  Musimy w tych wyborach odnieść zwycięstwo – żeby ten czas podtrzymać. Zwyciężymy! – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędą się wybory parlamentarne. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie prezydent. Według nieoficjalnych informacji, najbardziej prawdopodobna jest data 20 października.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl